Egyesületünk a május Csehországi Európa Bajnokságra való felkészülés idei első versenyeként a kőszegi SKI Kupán vett részt. A Sakura Egyesület szervezésében 14 egyesület versenyzői mérették meg magukat Ippon Shobu szabályrendszer szerint az ország minden szegletéből.
Az egyesület versenyzői 5 arany, 5 ezüst, 8 bronz érem mellett 6 negyedik helyet is elértek. Legfiatalabb versenyzőnk Halász Kornél volt, aki 8 évesen indult élete első nagyobb versenyén. Legidősebb versenyzőnk Gáncs Krisztián volt, aki a 36 évnél idősebbek között ért el második helyet formagyakorlatban. A versenyzők nem csak saját korosztályukban, hanem felnevezéssel a következő korosztályban is megméretették magukat.
A verseny egyben bírói felkészítő és minősítő vizsga is volt. Itt egyesületünk vezetője Gáncs Krisztián sikeresen megerősítette Ippon Shobu C bírói minősítését. A versenyzők irányítását Szalai László sempai végezte.

1. hely
Gáncs Adrienn Kata felnevezés
Eőry Viktória Kihon ippon kumite
Zsebők Cintia Kumite
Gáncs Dávid Kumite
Tóth Luca Kihon ippon kumite

2. hely

Eőry Viktória Kata felnevezés
Tóth Balázs Kihon ippon kumite
Gergácz Péter Kumite
Gáncs Krisztián Kata
Tóth Luca Kata

3. hely

Tóth Anna Kihon ippon kumite
Gáncs Adrienn Kumite
Eőry Viktória Kata felnevezés
Eőry Viktória Kumite
Zsebők Cintia Kata felnevezés
Halász Kornél Kihon ippon kumite
Gáncs Dávid Kata
Tóth Luca Kumite

4. hely

Tóth Anna Kata felnevezés
Zsebők Cintia Kata
Zsebők Cintia Kihon ippon kumite
Tóth Balázs Kata felnevezés
Gáncs Dávid Kata felnevezés
Gergácz Péter Kata